Tavuk yemlikleri buradan alınır

Temmuz 29, 2017 0 Yazar: modernciftlik
Tavuk yemlikleri buradan alınır

tavuk yemlikleri günümüz hobi ve yumurta tavukçuluğu yapanların besleme de en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor, özellikle daha fazla yem vermesi için üretilen hacmi genişletilmiş plastik tavuk yemlikleri ve plastik yemlikler ile tavukçuluk ile uğraşanlar yem verme işini bu şekilde kolaylaştırıyor.

Tavuklar eskiden elle serpilerek toprağa atılan yemlerle beslenirken bu yemlerin kirlenmesi sonucu yem zaiyatları ile karşı karşıya kalınıyordu, ayrıca bu iş her gün yapılması gereken bir işti ve üreticileri sürekli olarak meşgul eden bir işti fakat bu durum çeşitli kg da üretilen yemlikler ile daha hızlı ve zaman kazandıran bir hal oluşturdu. plastik ve metal den hatta ahşaptan yapılan yemlikler ile tavukların önünde sürekli yem oluyor ve tavuklar ve civcivler istedikleri zaman yeme ulaşma şansı buluyorlardı.

Son zamanlarda artan ihtiyaca göre üretilen yemlikler yem verme işini oldukça kolaylaştırdı. özellile çift taraftan besleme yapabilen ve yemin yere dökülmesini engelleyen yemlikler daha çok tercih edilmeye başladı. Bu güne baktığımızda özellikle yumurta tavukçuluğunun artış gösterdiği bir çok yerde bakım çadırlarının içindeki plastik tavuk yemlikleri olmazsa olmazlar arasına girdi. fiyat olarak da ekonomik olan plastik yemlikler yumurta üreticisi tarafından çok beğenildi ve tercih sebebi oldu. tek seferde 12 veya 25 kg yem alan bu yemlikler kimi zaman 10 güne kadar beslenmelerini sağlayacak yem stoklayabiliyorlar, tavuklar yedikçe dökülmesi için özel tasarlanan bu yemlikler bir çok ilde kurulan tavuk çiftliklerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Yalnızca tavuklar değil civciv ve diğer kanatlı hayvanların da yem ihtiyacını karşılayacak 1 kg dan 25 kg a kadar bir çok meteryalden üretilen yemlikler modernciftlik.com daki kanatlı hayvan yemlikleri kategorisinde satışa sunulmuş durumda yeni doğan civcivler için yem tasları sülün ve güvercinler için yemlikler gibi bir çok ürüne sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kolay ödeme yöntemleri ile örneğin geldiğinde kapıda ödeme yada havale ile ödeyerek satın alabileceğiniz tavuk yemlikleri kaliteli malzemelerden üretilmektedir. uzun süre besleme işinde yardımcı olan bu yemliklerden bir kaçını örnek gösterelim.

En çok tercih edilen tavuk yemlikleri

25 KG ASKILI KANATLI YEMLİĞİ

tavuk yemliği nerede satılırtavuk yemliği

bu yemlik büyük kümeslerde hızlı tüketimin olduğu tavuk çiftliklerinde kullanılmaktadır. tek seferde 25 kg yem alması çiftçi için büyük kolaylık sağlamaktadır.

4 KG ASKILI CİVCİV YEMLİĞİ

Bu yemlik ise civciv yemliği olarak göze çarpan ve civcivlerin yemliğin içine girmesini engelleyecek ızgaralara sahip bir yemliktir gelişim çağındaki tüm kanatlı yavrularının kullanımı için ideal bir yemlik olarak göze çarpmaktadır.

civciv yemliği nereden alınırcivciv yemliği

ÇİFT YÖNLÜ YEMLİK 40 CM – 5 KİLOLUK

Bu yemliği ise özellikle resimde görüldüğü üzere ızgaralı başlığının özel yapısı sayesinde yalnızca güvercin yemliği olarak kullanabilirsiniz. bu yemlik yem zaiyatı yapmadan güvercinlerinize yem vermenize olanak sağlayan kaliteli metal malzeme ile plastik malzemeden özel olarak üretilmiştir.

güvercin yemliğigüvercin yemliği