çiftlik malzemeleri nereden alınır

Ekim 8, 2018 0 Yazar: modernciftlik
çiftlik malzemeleri nereden alınır

çiftlik malzemeleri ülkemiz büyük ölçüde tarım ve hayvancılık ile uğraşan bir toplum olsa da yeterli destek ve politikaların yetersizliği yüzünden diğer malzemeler gibi marketleri oluşturulmadığından internet üzerinden çiftçiyle buluşmaktadır. bunlara örnek olarak https://modernciftlik.com u gösterebiliriz.

Bu yazımızda hayvan bakımı ile ilgili bilgiler vereceğiz iyi okumalar dileriz

Hayvanlarımıza Ne Kadar İyi Bakarsak Onlar da Bize Bakar

Hayvanlarımız doğumlarından itibaren sağlıklı olarak büyüyemezlerse, onlardan yetişkinliklerinden de çok iyi verim almak maalesef mümkün olmamaktadır. Gerçekten iyi gelişmeden büyümüş bir hayvan yetişkinliğinde de istediğimiz verimi sağlayamamaktadır. Bu nedenle buzağılara küçüklüklerinden başlayarak çok iyi bakmak gerekir. Kaliteli Buzağı Bakım Malzemeleri kullanarak onları büyütmemiz burada çok büyük bir önem arz etmektedir.

Buzağı Bakım Malzemelerinin Önemi

Buzağılarımız için kullanacağımız emzirme kovasının, su içeceği suluğun, biberonunun, biberonunun emziğinin, altına sereceğimiz altlığının, battaniyesinin, yemliğinin ve sayamayacağımız birçok ürünün kaliteli ve onun rahatlıkla beslenip, sağlıklı bir ortamda büyümesini sağlayacak nitelikte olması gerekmektedir.  Aksi bir durumda sağlıksız sürekli hastalanan buzağılar verimli olarak büyüyememektedir. Bu da besicilik veya süt üreticiliğinden geçimini sağlayan çiftçiler için ciddi gelir kayıplarına neden olmaktadır.

 

Hayvanlarımız Büyüdüklerinde de İyi Beslenmeliler

Büyükbaş hayvanlarımız iyi beslenmedikleri zaman onlardan sağladığımız fayda günden güne azalır. Bu da bizim onlar vasıtasıyla elde edeceğimiz gelirin azalmasına neden olur. Büyükbaş hayvanların normal besinlerine ek olarak onlara ayrıca Büyükbaş Beslenme Ürünleri vermemiz gerekir. Bunlar çeşitli minareleri ve tuzları içeren kalıplardan meydana gelir. Her cins ve yaştaki hayvanın belirli miktarlarda mineral ve tuz ihtiyacı vardır. Eğer bu karşılanmazsa zaman içinde

hayvancılık malzemeleri

  • Hayvanların büyüme hızı düşer.
  • Elde edilecek süt ve et rekoltesi azalmaya başlar.
  • Hayvanların metabolizmaları ve savunma sistemleri zayıflar. Böylece daha hızlı ve çok hastalığa yakalanırlar.
  • Yeterince mineral ve tuz alamadıkları için etrafta buldukları toprak, poşet, bez gibi maddeleri yalamaya veya yemeye çalışırlar.
  • Ayrıca iştahlarında da ciddi anlamda azalma gözlemlenir.

beslenme ürünleri de çiftlik malzemeleri kategorisinde olduğunda sipariş vermek için modernciftlik.com u ziyaret edebilirsiniz.

 

Süt Sağımı Verim için Çok Önemlidir.

İster küçükbaş olsun ister büyükbaş her tür hayvan için süt sağma işleminin doğru yapılması çok büyük bir önem arz eder. Eğer doğru ürünler kullanılmazsa ve ayrıca da hijyen kurallarına yeterli düzeyde uyulmazsa ciddi kayıplara neden olabilecek hastalık ve rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Burada kullanılacak olan çiftlik malzemelerinden olan Süt Sağım Makinaları’nın önemi açık ve net olarak ortaya çıkmaktadır. Kullanılacak hayvanın türü ve cinsine en uygun makine kullanılmalı, süt sağım hızı hayvanlara uygun olarak ayarlanmalı, sağım aparatının da hayvana uygunluğu kontrol edilmelidir. Sağım sırasında da aparatın ve meme başının temizliğinin iyice sağlanması gerekmektedir. Bu sayede doğru makine ve sistem ile hem hayvanlar sağlıklı olacaktır hem de süt verimi artacaktır.