Büyükbaş Hayvan Malzemeleri

Temmuz 5, 2017 0 Yazar: modernciftlik
Büyükbaş Hayvan Malzemeleri

 

BÜYÜKBAŞ HAYVAN MALZEMELERİ

Büyükbaş hayvanlara yönelik Büyükbaş hayvan malzemeleri üretilen ve her biri kalitesiyle, işçiliği ile rahatça ve güvenle kullanmanıza olanak veren;  veteriner hekim malzemeleri veterinerlerin  ihtiyaç duyacağı her türlü malzemeyi burada bulabileceksiniz. Büyükbaş hayvanların bakımından, tedavisine her alanda yapılan işlem ve çalışmalarda ihtiyaç duyulan ve kullanılması gereken bu ara. Gereçler, uzun ömürlü olup defalarca kullanabilir ve her seferinde aynı kaliteyi alabilirsiniz. Büyükbaş hayvanların beslenmesi önemlidir. Kaliteli ve sağlık kurallarına uyularak üretilmiş olan beslenme araçları hem hayvanınızın sağlığını korur hem de onu güzel bir şekilde beslenmesine olanak tanır. Böylece hastalıklara karşı korunmuş olan büyükbaş hayvanlar hem daha çok süt verirler hem de semiz olup rahatça kilo alırlar.

Yalama taşı aparatı, büyükbaş hayvanların ihtiyaç duydukları 3 kilogramlık tuz ve mineral karışımından oluşan taşlar için kullanılan; rahatça takılıp sökülebilme özelliği ile kolayca ve pratik bir şekilde kullanılan, büyükbaş hayvan besleyiciler ve bu hayvanlarla ilgili her türlü işlemi gerçekleştirenler tarafından muhakkak kullanılması gereken önemli bir üründür. 5 mm galvanizli lamadan üretilen bu ürüne uygun olan yalama taşı koyduğunuzda büyükbaş hayvanınız ihtiyaç duyduğu tüm tuz ve minerali güvenli bir şekilde alabilir.

Tuz ve mineral ihtiyacı neden önemlidir. Çünkü bir büyükbaş hayvanın vücut gereksinimi olan bu maddeler eksik olarak alınırsa, hayvanların büyümesi yavaşlar veya tamamen durur. Vücutlarındaki antikor miktarı da düşeceğinden hayvan hastalıklara karşı korumasız olur, çok çabuk hastalanır ve belki de bu hastalıklar ölümcül boyutlarda olur. Yavaş büyümeye paralel olarak, hayvanda iştah azalır ve daha az yemeye başlar. Bunun sonucunda da zayıflama görülür. Zayıflık beraberinde süt ve et azalmasını getirir. Büyükbaş hayvan malzemeleri hayvan bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Böylece bir büyükbaş hayvandan daha az miktarda günlük süt ve kesildiğinde de az miktarda et çıkar. Bu mineralleri alamayan hayvan taşları yemeye ve toprağı yalamaya başlar. Günde belirli dozajlarda vereceğiniz bu taşlar sayesinde alması gereken tüm tuz ve minerali vermekle birlikte kilo alımına ve hastalıklara karşı bağışıklığın oluşmasına da katkıda bulunursunuz. Bir grup büyükbaş hayvanın bulunduğu alana asılan bu bloklarla sağlıklı beslenmeyi de gerçekleştirmiş olursunuz.

veteriner ekipmanları

veteriner malzemeleri

büyükbaş malzemeleri

büyükbaş hayvan malzemeleri